To inaczej uroczysta uczta pogrzebowa. Jest organizowana po pogrzebie w celu uczczenia pamięci zmarłego. Tradycja organizowania tego typu wydarzeń sięga jeszcze czasów starożytnych! To bardzo ważna uroczystość, ponieważ dla większości żałobników ma działanie iście terapeutyczne. W gronie osób blisko związanych ze zmarłym można wspólnie powspominać radosne chwile z nim spędzone, a także przypomnieć sobie różne często anegdotyczne historie z jego życia. Takie wspólne wspominanie łagodzi ból i koi nerwy – pomaga pogodzić się ze stratą.

Stypa pełni jeszcze jedną ważną funkcję – jest to rodzaj podziękowania składanego przez najbliższą rodzinę zmarłego wszystkim gościom, którzy przybyli na pogrzeb. Niektórzy z nich przyjeżdżają z bardzo daleka, aby okazać szacunek zmarłemu. Zapraszając ich na stypę, jego rodzina okazuje wdzięczność wszystkim żałobnikom obecnym na pogrzebie.

——————————————————————

Na zdjęciu dzisiejsza rezerwacja dla 30 gości. Organizowana przez członka rodziny który nie mieszka na stałe w Lublinie.
💁🏼‍♀️Jeśli możemy pomóc w organizacji tego trudnego wydarzenia- skontaktuj się z nami 512393511 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2022 03 27 stypa2

2022 03 27 stypa3

2022 03 27 stypa4

2022 03 27 stypa5