Dlaczego warto je wybrać na etapie planowania menu?
Z mojego 14-letniego doświadczenia organizacji obiadów po obronie doktoratu wynika, że wypada zaproponować alkohol choćby symboliczny do toastu czy podziękowania. Wielokrotnie spotykam się z praktyką, że na obiedzie doktorskim przemawia Organizator_ka, w podziękowaniu oraz Promotor z gratulacjami.

Polecam zdecydować się na wybór wina podczas procesu układania menu- online lub osobiście na spotkaniu organizacyjnym.
Z doświadczenia mogę podpowiedzieć, że w momencie wyboru wina podczas trwającego już obiadu Organizatorzy są zajęci podtrzymywaniem rozmowy przy stole z profesorami. Dzieje się dużo, u jednych emocje jeszcze nie opadły u innych obiad w profesorskim gronie to kolejne stresujące wyzwanie. Dlatego to nie jest przestrzeń i dobry czas na czytanie etykiet butelki i dyskusje o bukiecie. Naturalnie mogą Państwo liczyć na doradztwo ze strony kelnera, jednak zawsze jestem za świadomym i nie spiesznym wyborem.
Decyzją która cieszy i przynosi przyjemność. Dlatego polecam zaznajomić się z kartą win w spokojnych domowych warunkach, staram się ograniczyć Gościom wyborów nie przemyślanych.

—————————————————————

??‍♀️Jeśli możemy pomóc w organizacji Twojego wyjątkowego wydarzenia np. organizacji obiadu po obradach komisji doktorskiej lub spotkania z przyjaciółmi i współpracownikami z uczelni skontaktuj się z nami 512393511 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2023 02 24 doktorskie02