Klękanie ma symbolizować oddawanie czci i szacunku, a jednocześnie stanowić wyraz bezgranicznej miłości i oddania. Wiąże się to z dwoma dawnymi zwyczajami: średniowiecznym rycerstwem, które klęcząc, składało przysięgę wierności królowi oraz religią chrześcijańską, w której klęknięcie oznaczało właśnie oddawanie czci, zarówno Bogu, jak i partnerce. Tradycja ta przyjęła się na tyle dobrze, że jest kultywowana po dziś dzień, a niejednej pannie trudno sobie wyobrazić bez niej udane oświadczyny.
KIEDY KLĘKNĄĆ podczas zaręczyn?
Klęknąć najlepiej jeszcze przed wyznaniem miłości. Partnerka już wie, czego się spodziewać, jednak wciąż będzie się zastanawiać, co dokładnie usłyszy i w jaki dokładnie sposób przebiegną zaręczyny. Wyznanie miłości powinno być przemyślane i szczere, najlepiej płynące z głębi serca. Nie potrzeba przy tym wielkich słów i obietnic - dla niektórych pań subtelny żart będzie nawet większym atutem niż puste, pompatyczne frazesy.
NA KTÓRYM KOLANIE klęknąć podczas zaręczyn?
Sporo wątpliwości budzi kwestia tego, na którym kolanie należy klęknąć. Sprawa jest jednak o wiele prostsza, niż się wydaje. Tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia. Najczęściej mężczyźni klękają na prawe kolano, co jest związane właściwie tylko i wyłącznie z wygodą - u większości osób prawa noga pełni rolę dominującą. Jeśli jednak oświadczyny odbędą się na lewym kolanie, żadna zasada nie zostanie złamana. Z tego względu podczas zaręczyn można spokojnie odpuścić sobie stres związany z wyborem odpowiedniej nogi i skupić się na przekazaniu partnerce słów miłości i oddania.

—————————————————————

Dziś wieczorem w Insomni kelner podał wino, wniósł kwiaty wtedy On uklęknął i zapytał, Ona powiedziała TAK! ♥️

—————————————————————

Rezerwuj stolik ☎️ 512393511 i wybierz pakiet zaręczynowy z naszej strony ➡️ www.insomnia-restauracja.pl/kolacje-zaręczynowe
❤️Pakiet czerwony - kolacja voucher 150zł
🤍Pakiet srebrny - kolacja + wino 200zł
💛Pakiet złoty - kolacja +wino + bukiet róż 300zł
💙 Pakiet platinium - kolacja +wino + bukiet 50 róż 600zł
💝 Pakiet premium - kolacja +wino + bukiet 100 róż 1000zł

2022 01 12 zareczyny

2022 01 12 zareczyny

2022 01 12 zareczyny